Які види лосося використовуються для приготування суші
Суші в Івано-Франківську така само популярна страва, як і український борщ чи італійська піца. Але, бачачи на вершині грудочки рису шматочки червоної риби, чи замислювались ви про те, якого саме вона виду, де була виловлена та яку користь має? Про це й поговоримо у сьогоднішній статті.
Які типи лосося використовують у Японії
Не секрет, що використання риби та морепродуктів для створення суші та ролів в Україні та Японії дуже відрізняється. А тому, перш ніж говорити про те, які саме види риби полюбляють у нашій країні, варто звернути увагу на особливості її використання саме на батьківщині усіх ролів.
Японці найбільше полюбляють наступні рідкісні види риби:
- Масуносуке: так званий королівський лосось. Найбільший з відомих, містить велику кількість жиру;
- Токіширазу: кета, яку виловлюють навесні та на початку літа. Завдяки тому, що виловлюють її не під час нересту, має збільшену кількість жиру, а ще – майже відсутній запах;
- Кейдзі: ще один різновид кети. Це м’ясо молодого лосося, який ще не дійшов до віку, придатного до розмножування.
А ще відзначимо, що популярні у нас види лососевих риб в Японії практично ніколи не використовуються для створення нігірі. Як правило, для цього обирають перелічені вище варіанти, а більш традиційні додають до ролів американського та європейського типу як начинку.
Найпопулярніші типи червоної риби для приготування ролів та суші
Варто відзначити, що найчастіше ми вживаємо всього кілька найвідоміших видів лосося, про які поговоримо докладніше.
Королівський лосось
Найбільший з усього сімейства. Має доволі товсте, міцне тіло, а завдяки складному шляху, який долає для нересту, має велику кількість жиру.
Регіон вилову: північна частина Тихого океану або Японського моря.
Кета
Найсвітліший з усіх типів, може відрізнятись у залежності від того, де й коли був виловлений. Містить середню кількість жиру, особливо цінується молода, весняна кета.
Регіон вилову: Берингове море, Тихий океан, узбережжя Тохоку.
Горбуша
Найпопулярніша риба з усіх лососевих. Містить невелику кількість жиру, що впливає на смак, який стає не таким багатим та особливим, як в інших.
Регіон вилову: від Каліфорнії до Аляски.
Кижуч
Відрізняється відтінком м’яса: рожевий, з легким червонуватим тоном, що значно світліший за горбушу. Найчастіше вирощується в морі, а не ловиться в океані, а тому відносно дешевий.
Регіон вилову: північ Тихого океану.
Нерка
Має найкращі смакові властивості. Завдяки споживанню великої кількості каротиноїдного пігменту, має насичено-червоний колір м’яса.
Регіон вилову: Берингове море.
Атлантичний лосось
Один з найбільш популярних видів лосося, який часто вирощують у морських акваторіях, а тому він став улюбленцем багатьох ресторанів Європи та світу через пряний посмак та гарну текстуру м’яса.
Регіон вилову: північна Атлантика.
Райдужна форель
Має сріблястий відтінок, блискучу голову, яка сяє через воду. Також має відносно невеликі розміри й рідко важить більше, ніж 4,5 кг.
Регіон вилову: від Аляски до Камчатки.